خبر خبر

برای اولین بار مدیران اپرون فرودگاههای کشور به طور تخصصی کارشناسی تصادف و ترسیم کروکی در سطوح پروازی را می آموزند.

برای اولین بار مدیران اپرون فرودگاههای کشور به طور تخصصی کارشناسی تصادف و ترسیم کروکی در سطوح پروازی را می آموزند.

 

مدیریت  اپرون شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران  برای اولین بار دوره کارشناسی تصادفات و ترسیم کروکی در سطوح پروازی جهت مدیران اپرون فرودگاه ها را برگزار می نماید  .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران : مدیر کل عملیات ایمنی زمینی در مراسم افتتحاییه دوره فوق با اشاره به تلاش چند ماهه کارشناسان ایمنی زمینی و مجموعه پلیس راهور جهت برگزاری هر چه بهتر دوره با توجه به قوانین و مقررات ترددی در سطوح پروازی فرودگاهها ، گفت با مذاکره ای که با پلیس راهور ودانشکده راهنمایی ورانندگی در دانشگاه علوم انتظامی (امین) انجام گرفت برای اولین بار با هدف ارتقا ایمنی در سطوح پروازی برای12 فرودگاه پرترافیک کشور این دوره آموزشی به میزبانی فرودگاه مهرآباد برگزار می گردد.

حاجی بیگی با بیان اینکه آموزش وکسب تجربه وتخصص در عملیات هوانوردی امر مهمی است که همواره باید به آن پرداخته شود بر بروز رسانی اطلاعات که به ایمنی وتسریع درتردد وهمچنین کاهش خطرات احتمالی در سطوح پروازی کمک می کند تاکید کرد .

در افتتاحیه  برگزاری دوره کارشناسی تصادفات وترسیم کروکی در فرودگاه مهرآباد تعاملاتی در خصوص تبادل اساتید جهت آموزش پرسنل فرودگاه مهرآباد وهمچنین کارشناسی در خصوص معضل ترافیک وشلوغی به علت ازدحام وتعدد تردد خودروها در محاوط فرودگاه ما بین رستمی مدیرکل فرودگاه مهرآباد و سردار حسینی رئیس دانشکده راهور  انجام شد.

رستمی مدیرکل فرودگاه مهرآباد ابراز امیدواری کرد در آینده ای نه چندان دور همانند حوزه ایرساید با انجام کار علمی و تدبیر کارشناسان مربوطه بتوانیم جهت رفاه و سهولت روند انجام پروازها وتردد مراجعین فرودگاهی در حوزه لندسایدگام موثری برداریم.

در این مراسم سردار حسینی فرمانده سابق راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ و رئیس دانشکده راهنمایی و رانندگی دانشگاه امین درخصوص مسایل ترافیکی  پیشنهادات و راهکارهای لازم جهت ترافیک بالا در فرودگاه های شلوغ کشور ارائه نمود و بر استفاده بهینه از فرصت بدست آمده تاکید کرد.

شایان ذکر است این دوره با سرفصل های : آیین نامه راهور ، بازسازی صحنه تصادف ، آثار و علائم صحنه تصادف ، محاسبه سرعت در تصادف ، رسیدگی به تصادف و تنظیم گزارش کروکی تا چهارشنبه26 آبان ماه ادامه می یابد.

در این دوره کلیه مدیران اپرون سطوح پروازی فرودگاه های پر ترافیک از جمله مهرآباد، مشهد ، اهواز ، بوشهر ، یزد ، رشت ، اصفهان ، شیراز ، تبریز ، لارستان ، بندر عباس، ارومیه و ستاد ایمنی زمینی حضور دارند.در پایان دوره به شرکت کنندگان گواهی از دانشکده پلیس راهور داده خواهد شد .

-------------------------------------
نظرات